sobota, 19 listopada 2011

Projekt dla Frania Cz.1

Dedykacja: Franciszkowi Gąszcz
– za stanie się inspiracją
do napisania tej opowieści!Tytuł: Angelus & Virtus:
Na ratunek Frankowi!


- Strasznie się nudzę – westchnął Angelus.
- Ja również. Nie ma co robić – przyznał mu Virtus.
Po czym oboje umilkli.
- Mam plan! – zawołał nagle Virtus. – Wstawaj! Chodź ze mną!
Drogę dzielącą ich od rzeczki, przy której siedzieli do gmachu szkoły, odbyli pieszo. Ogromne, dwuskrzydłowe drzwi szkoły otworzyły się przed nimi ze straszliwym zgrzytem, jakby dawno nikt je nie naoliwił. Kiedy znaleźli się w środku, wprawili skrzydełka w ruch i ruszyli długim korytarzem w kierunku klasy, w której uczono ich JAK ZOSTAĆ PRAWDZIWYM ANIOŁKIEM.
- Szybko! Póki Wiselus nie opuścił sali! – ponaglał Virtus brata.
Angelus nie narzekał. Przyspieszył wibrację skrzydełek.
- Profesorze! – zakrzyknął radośnie Virtus, widząc że profesor wciąż siedział w klasie, w której uczył.
Profesor Wiselus podniósł wzrok znad leżącej przed nim księgi. Najwidoczniej przygotowywał się na jutrzejsze zajęcia z uczniami.


Rysunek został narysowany przez artystę o pseudonimie Wish69. Co myślicie o ilustracji? Proszę o przyznawanie gwiazdek w komentarzach:

* beznadziejny
** przeciętny
*** dobry
**** bardzo dobry
***** śliczny

Ps. Proszę o nie kopiowanie tekstu ani ilustracji bez mojej zgody. Proszę też o nie kopiowanie imion bohaterów opowieści. Dziękuję w imieniu swoim i w imieniu artystów!

5 komentarzy:

 1. Daję trzy gwiazdki. Zastanawia mnie to, że aniołki są braćmi, a na ilustracji jeden wygląda bardziej jak dziewczynka. Zresztą, anioły i tak nie mają płci, więc w sumie obrazki są spoko.

  Marysiu, znalazłam właśnie informację na temat konkursu świątecznego organizowanego przez Wydaje.pl. Wiem, że cierpisz na brak czasu, ale może masz już gdzieś w szufladzie opowiadanie o tematyce świątecznej, nawet z Cheekym Elfem, albo o aniołkach.
  Podaję namiary: http://s.enewsletter.pl/n/497/BFD15/vl.8b1a04aca7248

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za komentarz, długopisarko! Sama byłam zaskoczona, że artysta nie narysował dwóch chłopców, ale obwiniam siebie za tę gafę :)

  Niestety, nie mam żadnego opowiadania o tematyce świątecznej. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wejdę na stronę wydaje.pl i zobaczę, ale wiesz - chyba i tak nie wygram ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest właściwie akcja charytatywna. Wydaje.pl stworzy z nadesłanych opowiadań antologię świąteczną, a zyski ze sprzedaży książek trafią do Domu Aniołów Stróżów.
  Może książka dla Frania znalazłaby w niej swoje miejsce?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witaj kochana! Książka dla Frania nie jest opowieścią świąteczną :(

  Spróbuję coś napisać... nie wiem czy dam radę przed 4 grudnia, ale obiecuję, że spróbuję...

  xxx

  OdpowiedzUsuń