czwartek, 6 października 2011

Pegasus and the Fight for Olympus - Kate O'Hearn


Sześć miesięcy później, po wydaniu pierwszej części opisującej przygody Emily i jej wiernego przyjaciela Pegaza, na rynku księgarskim pojawiła się jej kontynuacja.

Po zapoznaniu się z treścią pierwszej części, oczywiście nie mogłam doczekać się, aż autorka Pegasusa zdecyduje się na dalszy ciąg opowieści. Jako uczennica, nie należałam do grona wielbicieli mitologii. Wszystko zmieniło się wraz z książką Kate O'Hearn. Nagle mitologia stała mi się bliższa i pragnę ją poznać od kolebki.

Oto przypominam co (w skrócie!) miało miejsce w pierwszej części pod tytułem "Pegasus and The Flame": na górze Olimp trwa wojna pomiędzy boskimi istotami a bestiami Niradami; to jest powodem okropnej burzy nad ludzkim światem; w trakcie ucieczki Pegasus awaryjnie ląduje na dachu wieżowca, w którym mieszka Emily.


W drugiej części, poznajemy dalsze losy Emily, która jakimś sposobem (nie zdradzę jakim, bo zepsułabym Wam zabawę z przeczytania pierwszej cześci!) znalazła się na Olympie. Jak się ona tam znalazła, przed jakim zadaniem i wyrzeczeniem została postawiona, czy Pegasus zerwał nić przyjaźni między nimi i pozostawił ją na pastwę losu? O tym i o innych sprawach dowiecie się jak przeczytacie książkę!

Jedno Wam powiem: już z niecierpliwością czekam na trzecią część - oby tylko autorka zdecydowała się na jej napisanie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz