niedziela, 14 sierpnia 2011

Nostalgia anioła - Alice Sebold


Czasami czytanie w oryginalnym języku należy zaliczyć do bardzo trudnych przepraw. Książka Alice Sebold jest tego najlepszym przykładem. Zapoznanie się z treścią jej książki zajęło mi aż kilka miesięcy - dokładnie nie pamiętam ile. Wreszcie dotarłam do końca tej długiej - miejscami męczącej - podróży!

"Nostalgia anioła", a dokładnie "The Lovely Bones" to historia Susie Salmon, czternastoletniej dziewczyny, która została zamordowana pewnego zimowego dnia w 1973 roku. Oglądając świat z nieba, Susie widzi jak życie jej bliskich zostaje nagle przewrócone do góry nogami - ojciec próbuje za wszelką cenę odnaleźć mordercę, matka szuka szczęścia w ramionach innego mężczyzny, a rodzeństwo Susie próbuje jakoś radzić sobie z jej stratą.

Wiele pytań zasuwało mi się podczas czytania, lecz najważniejsze, które nie dawało mi spokojnie usnąć - czy morderca zostanie złapany, czy sprawiedliwości stanie się zadość? Ja już to wiem.

Książka warta przeczytania! (krótka recenzja skopiowana z moich kont na stronach nakanapie.pl oraz lubimyczytać.pl)

6 komentarzy:

 1. Oglądałam film, który bardzo mną wstrząsnął... Książkę też mam zamiar przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka nie należy do moich ulubionych, pomimo to - cieszę się, że ją przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę też mam na liście. Przeglądałam ją kiedyś i mam zamiar do niej wrócić. Wiem, co się stało z pedofilem - nie mogłam się powstrzymać od zajrzenia na koniec.
  Swoją drogą, kiedy zobaczyłam nazwisko autorki, stwierdziłam, że znam ją z "The Lovely Bones", a tu okazuje się, że "Nostalgia anioła" to ta sama książka. Polski tytuł skojarzył mi się z fantastyką o aniołach. :-)
  Co teraz czytasz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiesz czasami nie znoszę tych polskich tłumaczeń.
  Nie rozumiem jak z "Kochanych/cudownych kości" mógł zrodzic się pomysł na tytuł: "Nostalgia anioła"???
  A w obecnej chwili czytam: "Chłopca w pasiastej piżamie" w oryginale oraz "Opowiesc emigracyjną" z wyd.Novae Res. Dzisiaj też skończyłam czytac druga częsc o Pegasusie (recenzja pewnie wkrótce). A Ty co czytasz? xx

  OdpowiedzUsuń
 5. "Revolutionery Road", ale wolno mi to idzie. :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. To znaczy "Revolutionary Road". :-)

  OdpowiedzUsuń