piątek, 23 września 2011

Co teraz czytam

Obecnie błądzę pomiędzy trzema książkami.

Rano czytam siódmą część The No.1 Ladies' Detective Agency (Kobieca agencja detektywistyczna) - Alexandra McCall Smith'a pod tytułem "Blue Shoes and Happiness" (po pol. "Niebieskie buty i szczęście").

Popołudniem, najczęściej w pracy na przerwie, czytam czwartą część sagi Zmierzch - Stephenie Meyer pod tytułem "Przed świtem". Do przeczytania zmusiły mnie moje dwie przyjaciółki, Selina i Uzoma, oświadczając wprost, że niedługo idziemy do kina na przed-premierę filmu pt. "Breaking Dawn". Och!

Późnym wieczorem albo pół godziny przed pójściem do łóżka śledzę porady pewnej starszej pani, która wie co nieco o gotowaniu, metodach dobrego sprzątania i naprawiania oraz zna kilka pomysłów na przyrządzenie własnego remedium.

Tak na marginesie, wszystkie trzy pozycje książkowe czytam po angielsku, czyli łączę przyjemność z użytecznym. WOW!

6 komentarzy:

 1. Zazdroszczę umiejętności czytania po angielsku...

  OdpowiedzUsuń
 2. Tę umiejętność nabyłam z czasem. To - jak wszystko - potrzebuje praktyki i chęci. Ps. poza tym miałam dosyć czekania na książki po polsku, które przywoziłam do Anglii co kilka miesięcy ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Kusisz, kusisz tą agencją detektywistyczną. Czy trzeba czytać serię po kolei?
  "Breaking Dawn" już w kinach?

  OdpowiedzUsuń
 4. Agencja jest świetna, przynajmniej moim zdaniem :) czytanie w oryginale jest ogromną przyjemnością! Spróbuj! Oczywiście, ja osobiście wolę czytać książki po kolei, ale jak sama wolisz...

  Breaking Dawn wchodzi do kin w listopadzie (informacja zaczerpnięta od moich przyjaciółek, więc nie odpowiadam za jej wiarygodność!) x

  OdpowiedzUsuń
 5. Pytam o kolejność, bo zamierzam zapoznać się z książką w bibliotece, a nie ma całej serii.

  Proszę, proszę - tak szybko. Coś mi się ubzdurało, że "Breaking Dawn" wejdzie do kin dopiero w 2013 (???). Jak Ci się podoba książka?

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, spróbuj znaleźć najpierw pierwszą część pt.: "The No.1 Ladies' Detective Agency"!

  Szczerze, długopisarko, nie rozumiem tego wielkiego "halo" wokół serii Zmierzch. Chociaż sama szaleję za Jacobem (Och, Jacob!), czytałam wiele innych, LEPSZYCH, książek! Gdybym miała przyznać punkty całej serii, dałabym może 6/7 z 10, natomiast samej czwartej części, jak do tej pory - 5.

  OdpowiedzUsuń